Naše finančné družstvo

TURECKO

cez NFD PV, alebo Spomienky na leto…
január 2017

S manželom sme sa rozhodli splniť životný sen mojim rodičom. Dovolenku pri mori. Nikdy neleteli vo svojom živote lietadlom a nikdy neboli pri mori a kedže už majú svoje roky (72, 74), povedali sme si, že nebudeme zaháľať. Preto sme si cez SAMKA a následne kanceláriu NFD vybrali Turecko, Alanya. Termín sme si vybrali na konci októbra, kvôli mojej práci. Dovolenka predčila naše očakávania a moji rodičia sa hneď po skončení pobytu pýtali: “Kde pôjdeme nabudúce?”.

Musím povedať, že sme boli veľmi spokojní so servisom, ktorý nám poskytla naša kancelária NFD, hlavne p. Kristián Šlachta, ktorý nám pomohol zabezpečiť všetko. Od leteniek z Viedne až po transfér z letiska Antalya na naše dovolenkové letovisko. Naši rodičia na cestu do Bratislavy využili “vlaky zadarmo”.Letenky nás vyšli cca 200€/osobu, my sme si urobili aj rezerváciu miesta, pretože sme chceli byť pri oknách a spolu. Nabudúce už asi poletíme bez rezervácie a ušetrené peniaze použijeme inak.

Čo nás v našom letovisku potešilo? Areál bol veľmi veľký, tvorený so 4-poschodových domov s apartmánmi. My sme bývali na prízemí, čo vyhovovalo hlavne mojim rodičov. Boli tam sauny, reštaurácie, fitness, bazény s lehátkami, tobogány, pinpong, biliard, dokonca tam bol priestor na opekačku. Mohli sme si kúpiť niečo na grilovanie a opekať, k dispozícii sme tam mali pri grile aj chladničku a umývadlo. Skoro ako doma na záhrade.

Náš apartmán bol hneď z chodníka, chválim usporiadanie izieb, nábytok, toalety, bolo to veľmi pekné. K dispozícii sme mali aj umývačku riadu a práčku. Výhľad bol na more a na krásnu scenériu Alánie. Zažili sme aj dážď a búrku, more počas nej neustále menilo svoju farbu, bolo to fascinujúce. Od apartmánu k moru nás delilo iba pár schodíkov. More bolo nádherne čisté, pláž bola piesková a teplota mora úžasná. Sme radi, že sme boli v Turecku mimo sezóny, v októbri, pre nás to bolo tak akurát, nie veľmi horúco. Prišli sme pekne opálení.

V blízkosti boli potraviny s priateľnými cenami. My sme si nakupovali aj na trhu. Ale ak chcete ísť na večeru do reštaurácie, tak večera pre 4 osoby s nápojmi vás výjde na cca 29€. A určite budete spokojní. Všade sa dalo platiť platobnou kartou, my sme mali aj hotovosť. Varili sme si sami, rodičia si pochvaľovali a pri otázke, či by chceli All Inclusive povedali, že určite nie. V kuchynke sa dali vykúzliť s lokálnymi potravinami veľmi zaujímavé pochúťky. Nikam sme sa neponáhľali, mali sme dostatok času na seba. Užívali sme si tú pohodu a kľud. Rodičia si neustále pochvaľovali na krásu okolo seba. Z jedného veľkého Obchodného centra, v ktorom sme strávili niekoľko hodín, sme ich nevedeli dostať domov, tak veľmi sa im tam všetko páčilo.

Najkrajšie chvíle sme zažívali pri výhľade na more z nášho bakóna, s proviantom. Rodičom sa nechcelo odchádzať a rozhodli sme sa, že nadubúce určite pôjdeme na dovolonku na dva týždne. Jeden je málo. Takže pilne splácame NFDPV, aby sme mali ďalšie bonusové týždne. Veď napokon máme v rodine už 2 NFDPV a s tými sa už dá naplánovať krásna dovolenka. Už teraz viem, že nabudúce využijem bonusový týždeň v Maďarsku v Hajduszoboszlo. Keď som bola malá, rodičia mi tam zaplatili tábor a bola som nadšená. Ďakujem im za to dodnes. Teraz im to chcem vrátiť a pozvať ich na oplátku ja. Aj za to som vďačná svojmu družstvu NFD.


Ľubica Serafínová, Vranov nad Topľou