Naše finančné družstvo

SPAIN

Gorgeous week in Spain
december 2016

Od DAE sme dosali ponuku na úžasnú sedemdňovú dovolenku na španielskom pobreží Costa del Sol v rezorte MacDonald Villacana club. V ponuke bol šesťmiestny apartmán, tak sme sa šiesti nadšenci vybrali dovolenkovať.

Leteli sme z Budapešte do Malagy. Let trval tri a pol hodiny, bol bezproblémový a veľmi rýchly. V Malage sme mali objednané auto, takže aj transport na miesto oddychu vzdialeného 70 km od letiska sme vyriešili pohodlne. Nastali síce problémy s prenájmom auta, lebo majú zvláštne pravidlá. Namiesto rezervačnej sumy 82 eur za prenájom sedemmiestneho auta a 990 eur kaucie cez kreditnú kartu sa suma navýšila na 245 eur z dôvodu, že platba bola zrealizovaná debetnou kartou.

Na miesto týždenného relaxu sme sa dostavili o pol jednej ráno. Čakal nás nádherný apartmán s dvoma samostatnými spálňami a spacím miestom v obývacej časti, jedálňou a plne vybavenou kuchynskou časťou. Zaspali sme zaslúženým spánkom.

Ráno sme sa konečne mohli kochať nádherou, ktorá nás obklopovala. Bola nedeľa, potraviny sme so sebou nemali, tak sme urobili hneď prvý výlet k najbližšiemu obchodu. Vrátili sme sa po dvoch hodinách, lebo za každým rohom bolo niečo ešte krajšie. Po raňajkách sme sa vybrali k moru, veď sme prišli kvôli nemu. Zažili sme následný šok. Takú studenúvodu sme nečakali.

Zaťali sme drkotajúce zuby a okúpali sme sa. Päť minút odhodlania a na pomoc prišli bazény. Tá pohodička. Mäkké lehátka, slnečníky, v blízkosti bar so sangriou, nanukmi, kávou... V bazéne príjemne osviežujúca voda a kto sa chcel pomaznať, vošiel do jacuzzy. Na obed sa nás ujala delegátka Lisa a oboznámila nás, aké výlety môžeme absolvovať a čo sa dá v blízkom okolí vidieť. Keďže sa sezóna ešte nerozbehla, rezort bol veľmi pokojný, vybrali sme sa jeden večer do neďalekej Estepony. Tam to už naozaj žilo dovolenkovou atmosférou.

Z výletov sme si vybrali celodenný autobusový na Gibraltár. Spoznali trošku mesto, odviezli sme sa na lodi zamávať delfínom. Asi sa nás báli, lebo sa začali skrývať v hlbinách mora. Ďalším nezabudnuteľným zážitkom bola návšteva Safari parku. Ten je vzdialený len štyri kilometre od rezortu. Milovníci zvierat si veru prišli na svoje a tí, ktorým sa zdá, že zvieratká v rezervácií trpia, veru zmenili názor. Do takého krásneho prostredia by sa veru spokojní sme boli s ubytovaním, tešili sme sa z prostredia a milého personálu, ktorí bol vždy ústretový.

Posledná zastávka pred odletom bola návšteva Malagy. Keďže sme letenky mali až na večernú hodinu, mohli sme využiť celý deň na spoznávanie mesta. Vďaka sprievodcovi sme sa dozvedeli čo-to o histórii, z veľkého vyhliadkového kolesa sme mali mesto ako na dlani. Pobehali sme si obchodíky a pokupovali suveníry. 20,45 odlietalo lietadlo na letisko do Budapešti.

Zhrnutie: Jedna z najkrajších dovoleniek
Negatíva: málo
Pozitíva: množstvo

Družstevníčka Jana Werdenichová, Bratislava